Illustration: Lighthouse at Night
by Designs Raw
Створення Веб сайту тренди 2020: все, що потрібно знати
Сьогодні ви можете побачити багато реклами, в якій компанія ставить орієнтир на Створення Веб сайту тренди 2020. Початок нового десятиліття завжди знаменує великі зміни. Наприклад, перший iPad з’явився саме на початку 2010 року. Це був величезний крок вперед у розвитку планшетів і комп’ютерних технологій вцілому.
Люди чекають від 2020-их років чогось надприродногою. Насправді, найближче майбутнє веб-розробки вже сьогодні відомо. Деякі тенденції з’явилися роком раніше. Світ не повинен очікувати чогось принципово нового. Але слід розуміти, що роль деяких технологій і методів розробки зросте в кілька разів. Так що ж це за розвиток?
Штучний інтелект
Адже «інтелектуальні» технології – це майбутнє світу. Це відображається в будь-якій сфері протягом кількох десятиліть. Як тільки фізичну силу почали замінювати роботи, найвидатніші вчені почали працювати над повною автоматизацією нашому житті.
Ми могли б довго ігнорувати це в контексті автоматизації виробництва продуктів, товарів народного споживання, автомобілів та іншого. Зрештою, саме собою зрозуміло, що високошвидкісна машина Формули 1 не може бути зроблена без допомоги роботизованих технологій. Але тепер штучний інтелект проникає в наше життя набагато глибше.
Можливості впровадження штучного інтелекту
Розумний будинок, голосовий пошук, роботи для прибирання будинку, автопілот і інші подібні технології – все це штучний інтелект. У кожного з них вже є своє втілення на ринку. Але це далеко не кінець.
ШІ (штучний інтелект) полегшує будь-які дії сотні разів. Перш за все, він буде широко використовуватися при розробці веб-сервісів. Програмісти знають, що більшість дій можна безпечно передати роботу без втрати якості. Однак терміни будуть значно скорочені.
Також ШІ буде вбудований в готову продукцію з орієнтацією на користувача. Про деякі з них я розповім нижче. Штучний інтелект допоможе поліпшити користувальницький досвід в кілька разів. Таким чином, це буде ядром всієї майбутньої веб-розробки.
Illustration: Facial biometrics recognition
by Gleb Kuznetsov✈
Голосові команди
Один із прикладів реалізації штучного інтелекту. Раніше це було не так помітно, тому що ця технологія працювала просто жахливо. Продукти з високоякісним голосовим введенням були непропорційно дорогі. Однак зараз це одна з тенденцій.
Голосовий пошук не такий швидкий, як введення тексту, тому що браузеру потрібен час для чіткого розпізнавання мови. Але він набуває нового вигляду і впливає на розвиток більшості веб-сервісів.
Механізм голосового введення
Наприклад, SEO багатьох сайтів засноване на голосових запитах. Справа в тому, що в тексті ми вводимо щось на кшталт «цікавих місць в Лондоні», але, скажімо, «куди йти в Лондоні?». Зовні досить схожі запити, але їх відмінність сильно впливає на індексацію сайтів пошуковими системами.
Також голосові команди активно впроваджуються в багатьох мобільних і веб-додатках. Таким чином, голосом ви можете зателефонувати Uber. Це робить життя набагато простіше, тому що вам не потрібно витрачати час на використання програми. Геолокація точно визначає, куди повинен прибути водій. Залишилося тільки дочекатися повідомлення про прибуття авто.
Голосове введення – ще одна технологія, яка покращує користувальницький досвід. Ось чому це становить майбутнє веб-розробки.
Illustration: Voice Recorder Interface
by Tanmoy
Інтерактивність сайту
Ніщо не впливає на тенденції веб-розробки більше, ніж призначений для користувача досвід. Адже завдання розробника – зробити максимально зручне і практичне застосування свого продукту. Ось чому веб-сервіси будуть більш інтерактивними.
Одним із прикладів є веб-сайти виробників авто. Замість того, щоб перегортати сотні сторінок, користувач може досліджувати автомобіль одним клацанням миші. Більш того, функціональність дозволяє «збирати» свій автомобіль, а саме:
- вибрати колір;
- визначити обладнання;
підібрати колеса. - інші.
Іншими словами, покупець зможе змінити все, що не впливає на характеристики автомобіля.
Раніше подібні розробки не користувалися великою популярністю через велику споживання ресурсів і тривалої завантаження сайту. Але сьогодні технологія набагато швидше. Тепер треба набагато менше чекати завантаження інтерактивної сторінки, ніж переглядати кілька звичайних.
Адаптивний дизайн сайту
Давно минули ті дні, коли ми відвідуємо веб-сторінки лише з комп’ютера. Більш того, ми все частіше використовуємо смартфони та планшети, оскільки їх функціональність і продуктивність значно вище. Якщо говорити про використання веб-додатків, мобільні телефони не поступаються комп’ютерам.
Різниця лише в розмірі екрану. Простота використання сайту не повинна постраждати через вибір девайсу. В іншому випадку користувач просто відмовляється працювати з веб-сторінкою, переходячи на більш оптимізовану.
Принципи адаптивної веб-розробки
Будь-який веб-додаток повинен адаптуватися до будь-якого пристрою, від зовнішнього вигляду до функціональності. Важливо не створювати дві (або більше) версії сайту, так як в цьому випадку неточності будуть помітні. Необхідно розробити одну версію, яка адаптується до робочого простору.
Односторінкові сайти
Все частіше ми помічаємо ефективність лендінгів. Як тільки такі сайти з’явилися, користувачі заявили, що це було викликано байдужістю розробників до своїх проектів. Однак з часом переваги таких сайтів були визнані.
Перш за все, вони дозволяють економити ресурси розробки. По-друге, такі сторінки завантажуються набагато швидше. Сучасний користувач дійсно цінує свій час, тому він не може довго блукати по сайту в пошуках інформації.
Що ще більш важливо, правильне розміщення даних на односторінковому веб-сайті дозволяє привернути увагу потенційного клієнта в лічені секунди. Набагато вірогідніше, що він купить продукт, який зацікавить його за 5 секунд, ніж той, який довелося вивчати кілька годин.
Односторінкові сайти – не нова тенденція. Але вона набирає все більшої популярності. Завдяки реалізації інших тенденцій, таких як інтерактивність і голосовий пошук, ви можете добитися величезного перетворення. Тому що це майбутнє веб-розробки.
Illustration: Mobile friendly
by Deividas Graužinis
Чат Боти і Онлайн Чати
Якщо ви не знаєте, як залучити ще більше клієнтів і полегшити їх роботу з вашим проектом – додайте чат-бота. Це ще одна високоефективна реалізація штучного інтелекту.
Як і односторінкові сайти, боти з’явилися кілька років тому. Але вони працюють за принципом нейронної мережі. Їм надається величезний масив даних, на основі яких вони вчаться працювати з користувачем.
Виявилося, що простої бази для чат-ботів було недостатньо, оскільки вона була створена за принципом FAQ. Але практика показала, що FAQ дуже рідко допомагає користувачеві, так як містить очевидні відповіді. Клієнти звертаються за підтримкою з неординарними питаннями.
Як працюють чат-боти
Чат-ботам потрібен час, щоб вивчити всі види поведінки клієнтів і зрозуміти, як реагувати в даній ситуації. Сьогодні цей процес майже вийшов на фінішну пряму. У багатьох сайтів є дійсно розумні чат-боти.
Отже, інтернет-магазини сьогодні існують без реальної підтримки, тому що боти повністю замінили їх. Вони готові відповісти на будь-яке питання. Більш того, за бажанням клієнта вони можуть підібрати потрібний товар і оформити замовлення.
Чат-боти – одна з кращих оптимізацій веб-сервісів. Це не майбутнє, а сьогодення. Але в найближчі кілька років жоден проект не обійдеться без них.
Illustration: Bot Sketches
by Gert van Duinen
Мета – юзабіліті сайту (практичність)
Довгий час важливим завданням веб-розробки було створення красивого контенту. Роль цього елемента не стала меншою, але розвиток технологій дозволяє нам досягати зовнішньої краси набагато швидше.
Сьогодні вся веб-розробка повинна бути орієнтована на практичність кожного елемента. Якщо будь-яка кнопка для користувача марна – її не слід додавати. Це тільки збільшить час завантаження сайту, але ефективність знизиться.
В підсумку по веб розробці на 2020 рік
Всі майбутні інновації (або поточні тенденції) будуть пов’язані з впровадженням штучного інтелекту. Це покращує користувальницький досвід, а також дозволяє створювати веб-додатки набагато швидше. Крім того, майбутнє веб-розробки повністю залежить від бажань користувачів. Сьогодні досить технологій, щоб задовольнити ці бажання. Тому що «майбутнє» вже сьогодні. Ми побачимо тільки його поліпшення.
Адаптація статті
by Souluengineering